| Soud: |
Městský soud v Praze |
6. 3. 2024 |
| Spisová značka: |
B 28761 |
| IČO (identifikační číslo osoby): |
21333858 |
| Jméno: |
Státní investiční a rozvojová společnost, a.s. |
| Právní forma: |
Akciová společnost |
6.3.2024
|
| Zapsána dne: |
6.3.2024 |
| Rozhodnutí jediného akcionáře při výkonu působnosti valné hromady ze dne 17.10.2025 o zvýšení základního kapitálu společnosti Státní investiční a rozvojová společnost, a.s., se sídlem Na Poříčí 1046/24, Nové Město, 110 00 Praha 1, identifikační číslo: 213 33 858 (dále též Společnost):
(i)Základní kapitál Společnosti se zvyšuje o částku ve výši 90.000.000,- Kč (slovy: devadesát milionů korun českých), tj. z dosavadní výše 300.000.000,- Kč (slovy: tři sta milionů korun českých) na novou výši 390.000.000,- Kč (slovy: tři sta devadesát milionů korun českých). Upisování akcií nad nebo pod navrhovanou částku zvýšení základního kapitálu se nepřipouští. Zvýšení základního kapitálu bude provedeno výlučně peněžitým vkladem.
(ii)Zvýšení základního kapitálu bude provedeno úpisem nové akcie takto:
počet akcií a její jmenovitá hodnota: 1 (slovy: jeden) kus akcie o jmenovité hodnotě 90.000.000,- Kč (slovy: devadesát milionů korun českých); podoba akcie: akcie bude vydána jako listinný cenný papír;
forma akcie: na jméno; (dále též Nová akcie).
(iii)Vzhledem k tomu, že se navrhuje, aby Novou akcii upsal Jediný akcionář v rámci výkonu svého přednostního práva, pak dle ust. § 485 odst. 2 zák. č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), v platném znění (dále též ZOK) se neuplatní odst. 1 tohoto paragrafu a toto rozhodnutí tak nemusí obsahovat údaje vyžadované ust. § 475 písm. c) ZOK.
(iv)Nová akcie tak bude nabídnuta k úpisu Jedinému akcionáři, tj. státu - České republice, jejíž výkon práv v souladu s ust. § 6 zákona č. 2019/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, v platném znění, zajišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, se sídlem Na Františku 1039/32, Staré Město, 110 00 Praha 1, identifikační číslo: 476 09 109. Nová akcie bude upisována na základě smlouvy o úpisu akcie, která bude v písemné formě uzavřena mezi Jediným akcionářem a Společností, s úředně ověřenými podpisy. Smlouva o úpisu akcie musí obsahovat náležitosti dle § 479 ZOK.
(v)Pro vyloučení pochybností se konstatuje, že Nová akcie nebude upsána na základě veřejné nabídky podle ust. § 480 až 483 ZOK či obchodníkem s cennými papíry dle ust. § 489 odst. 1 ZOK.
(vi)Nová akcie bude upsána ve lhůtě 1 (slovy: jednoho) měsíce ode dne přijetí tohoto rozhodnutí Jediného akcionáře. Návrh smlouvy o úpisu Nové akcie musí obsahovat údaje dle ust. § 479 ZOK. Návrh smlouvy o úpisu Nové akcie je představenstvo Společnosti povinno doručit Jedinému akcionáři bez zbytečného odkladu po přijetí tohoto rozhodnutí spolu s upozorněním, že Jediný akcionář je povinen doručit Společnosti smlouvu o úpisu Nové akcie s jeho úředně ověřeným podpisem ve lhůtě pro úpis Nové akcie, jinak je upsání Nové akcie na toto zvýšení základního kapitálu neúčinné.
(vii)Emisní kurs Nové akcie je roven její jmenovité hodnotě a činí tak 90.000.000,- Kč (slovy: devadesát milionů korun českých) a bude splacen výlučně peněžitým vkladem Jediného akcionáře.
(viii)Jediný akcionář je povinen splatit emisní kurs Nové akcie v plné výši nejpozději do 1 (slovy: jednoho) měsíce ode dne uzavření smlouvy o úpisu Nové akcie svým peněžitým vkladem na účet Společnosti č.ú.: 317285913/0300. |
20.10.2025 |
| Rozhodnutí jediného akcionáře při výkonu působnosti valné hromady ze dne 18.3.2025 o zvýšení základního kapitálu společnosti Státní investiční a rozvojová společnost, a.s., se sídlem Na Poříčí 1046/24, Nové Město, 110 00 Praha 1, identifikační číslo: 213 33 858 (Společnost):
(i) Základní kapitál Společnosti se zvyšuje o částku ve výši 150.000.000,- Kč (slovy: jedno sto padesát milionů korun českých), tj. z dosavadní výše 150.000.000,- Kč (slovy: jedno sto padesát milionů korun českých) na novou výši 300.000.000,- Kč (slovy: tři sta milionů českých). Upisování akcií nad nebo pod navrhovanou částku zvýšení základního kapitálu se nepřipouští. Zvýšení základního kapitálu bude provedeno výlučně peněžitým vkladem.
(ii) Zvýšení základního kapitálu bude provedeno úpisem nové akcie takto: počet akcií a její jmenovitá hodnota: 1 (slovy: jeden) kus akcie o jmenovité hodnotě 150.000.000,- Kč (slovy: jedno sto padesát milionů korun českých);
podoba akcie: akcie bude vydána jako listinný cenný papír; forma akcie: na jméno; (dále též Nová akcie).
(iii) Vzhledem k tomu, že se navrhuje, aby Novou akcii upsal Jediný akcionář v rámci výkonu svého přednostního práva, pak dle ust. § 485 odst. 2 zák. č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích), v platném znění (dále též ZOK) se neuplatní odst. 1 tohoto paragrafu a toto rozhodnutí tak nemusí obsahovat údaje vyžadované ust. § 475 písm. c) ZOK.
(iv) Nová akcie tak bude nabídnuta k úpisu Jedinému akcionáři, tj. státu - České republice, jejíž výkon práv v souladu s ust. § 6 zákona č. 2019/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích, v platném znění, zajišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, se sídlem Na Františku 1039/32, Staré Město, 110 00 Praha 1, identifikační číslo: 476 09 109. Nová akcie bude upisována na základě smlouvy o úpisu akcie, která bude v písemné formě uzavřena mezi Jediným akcionářem a Společností, s úředně ověřenými podpisy. Smlouva o úpisu akcie musí obsahovat náležitosti dle § 479 ZOK.
(v) Pro vyloučení pochybností se konstatuje, že Nová akcie nebude upsána na základě veřejné nabídky podle ust. § 480 až 483 ZOK či obchodníkem s cennými papíry dle ust. § 489 odst. 1 ZOK.
(vi) Nová akcie bude upsána ve lhůtě 1 (slovy: jednoho) měsíce ode dne přijetí tohoto rozhodnutí Jediného akcionáře. Návrh smlouvy o úpisu Nové akcie musí obsahovat údaje dle ust. § 479 ZOK. Návrh smlouvy o úpisu Nové akcie je představenstvo Společnosti povinno doručit Jedinému akcionáři bez zbytečného odkladu po přijetí tohoto rozhodnutí spolu s upozorněním, že Jediný akcionář je povinen doručit Společnosti smlouvu o úpisu Nové akcie s jeho úředně ověřeným podpisem ve lhůtě pro úpis Nové akcie, jinak je upsání Nové akcie na toto zvýšení základního kapitálu neúčinné.
(vii) Emisní kurs Nové akcie je roven její jmenovité hodnotě a činí tak 150.000.000,- Kč (slovy: jedno sto padesát milionů korun českých) a bude splacen výlučně peněžitým vkladem Jediného akcionáře.
(viii) Jediný akcionář je povinen splatit emisní kurs Nové akcie v plné výši nejpozději do 1 (slovy: jednoho) měsíce ode dne uzavření smlouvy o úpisu Nové akcie svým peněžitým vkladem na účet Společnosti č.ú.: 317285913/0300. |
20.3.2025 - 10.4.2025 |